fbpx

Fryzų veislės žirgai

Fryzų veislės žirgai - stiprūs, elegantiški, ramūs, didingi.
Sodyboje turime 2014 m. iš Olandijos atkeliavusią fryzų žirgų bandą. Ši veislė sužavėjo savo išvaizda ir ramybe, netrukus jie tapo ne tik geriausiais mūsų draugais, bet ir puikiais draugais sodybos veikloje. Dirbdami su šiais žirgais jaučiame ramybę, nes jie yra drąsūs, ramūs ir labai sumanūs palydovai. Šiuo metu bandą sudaro daugiau nei 10 fryzų žirgų.
Fryzų veislė

Fryzų veislė tai viena seniausių žirgų veislių, išvestų Europoje, naudota ūkio darbams ir karui nuo seniausių laikų. Fryzų gimtinė yra šiaurės Olandijos Fryzijos provincija. Dėl neįprastai drąsios prigimties ir jėgos viduramžiais jie greitai tapo nepakeičiamais karo žirgais. Jie taip pat buvo naudojami romėnų, dėl savo gero būdo pamėgti ir anglų, kur vėliau šią veislę įliejo ir į kitas veisles (Šyrų ir kt.).

IIIX a. kai sunkieji arkliai nebebuvo siekiamybė į Fryzų veislę buvo įlieta Andalūziško kraujo, taip buvo siekiama padaryti šią veislę šiek tiek grakštesnę ir labiau tinkamą kinkiniams. Ankstyvame XX a. periode, ši veislė buvo beišnykstanti, tol kol žirgas vėl tapo nepamainomas krovinių transportavimui Antrojo pasaulinio karo metais. Šiandien fryzus galime išvysti kinkinių, jodinėjimo varžybose bei įvairiose turistinėse veiklose.

Fryzų Išvaizda

Fryzų veislės standartas yra juodas plaukas ir nuostabaus grožio ilgi, juodi karčiai bei vešlios uodegos. Taip pat, jie išsiskiria dėl savo kojų žemutinės dalies plaukuotumo. Grynaveisliams registruotiems fryzams KFPS standartas leidžia turėti vos kelias balto plauko dėmeles ant pakaušio. Kartais kilmingų tėvų jaunikliai išauga kaštoninės spalvos, tačiau tai – retas atvejis.

Šiandien fryzų veislė yra išskirta į du tipus “modernųjį” ir “barokinį”. Modernusis tipas vis labiau populiarėja dėl aukštesnio ūgio, smulkesnių kaulų – kas labiau pritaikoma sportiniame jojime. O tikrieji, barokinio tipo fryzai tampa vis didesnė retenybė, kurią sutikti tampa vis sunkiau.

Veiklos Su Žirgais

Jodinėjimas

Tai puiki pramoga ir mažiems ir dideliems. Būdami kartu su žirgu patirsite neužmirštamų įspūdžių, atsipalaiduosite, visiškai atsiribosite nuo kasdieninių minčių ir patirsite kažką nepaprasto!

Jodinėjimas gamtoje
Jodinėjimas gamtoje ne tik atpalaiduojanti veikla, tačiau gali būti ir ganėtinai ekstremali. Visada jojant raiteliams duodame šalmus, vaikams duosime apsauginę liemenę, nes žirgas nors ir protingas, didelis, treniruotas gyvūnas, tačiau jis gali daug ko išsigąsti. Patyręs raitelis drąsiai galės pasimėgauti zovada laukais!

Jodinėjimas dviem
Romantiška pramoga porai, jodinėjimas dviese su trenerio palyda. Pasijodinėjimas prie ežero, leidžiantis vakarinei saulei, kuri maloniai šildo.

Jodinėjimas su pasikeitimu
Puikus variantas šeimai, kurie niekada nesėdėję ant žirgo ir nori pirmą kartą tai patirti. Užsisakius šią paslaugą jojimo sesijos metu gali pasikeisdami joti iki 4 žmonių.

Jodinėjimas prie jūros
Ar nesmagu būtų pajoti prie jūros? Ant juodo, kilmingos veislės žirgo, ilgais karčiais, aukšto ir grakštaus? Tai padaryti nesudėtinga, turime priekabą su kuria žirgus galime transportuoti tiesiai ten. Norite prie jūros joti vienas? Ne problema. Norite joti dviese? Ne problema. Norite joti keturiese? Ne problema!

Fotosesijos su žirgais
Fotosesija su žirgais, tai nauja, vis labiau populiarėjanti paslauga, įgaunanti didelį žmonių susidomėjimą. Žirgus nuomojasi ne tik asmeninėms ar teminėms fotosesijoms, labai dažnai kadrai daromi ir porinėse, povestuvinėse, vestuvinėse, mergvakarių, bernvakarių, gimtadienių ar konkursų proga.
Įamžinti kadrai priklauso ne tik nuo modelio, bet ir nuo žirgo, vietos, oro ir kitų aplinkybių.

Fotosesijų metu garantuojamos naujos ir įdomios patirtys su žirgu. Tai tikrai ne kasdieninė veikla, o tikras nuotykis! Dažnai modeliai fotografuojasi ir vandenyje, žirgui taškantis ir siaučiant. Ar galite įsivaizduoti kažką stebuklingesnio nei maudynes su žirgu, kurių akimirkas įamžins patyręs fotografas?

Pasivažinėjimas su turistine karieta
Aplink sodybą yra nemažai maršrutų, dalis jų yra nepravažiuojami arba sunkiai pravažiuojami su automobiliu. Kur nepravažiuoja automobilis, ten beveik visada galima pravažiuoti su karieta. Į karietą kinkome fryzų veislės žirgus, visada kinkome porą.

Pasivažinėjimas su dvikinke karieta po apylinkes
Iki poros valandų trunkantis pasivažinėjimas, kurio metu iš patyrusio vadeliotojo išgirsite apie žirgus, sužinosite vietines lankytinas vietas, apie ežerą ir ne tik. Ramus, pasyvus, atpalaiduojantis pasivažinėjimas po miškus, laukus ir vietines apylinkes. Poilsiautojams kurie domisi grybavimu ar uogavimu parodysime geriausias vietas.

Pasivažinėjimas su karieta iki Darbėnų miestelio
Norite nuvažiuoti iki mūsų artimiausio miestelio apsipirkti? Nenorite važiuoti su mašina? Galima tai padaryti važiuojant su žirgais. Patyręs vadeliotojas nuveš Jus iki artimiausios parduotuvės per mažiau nei pusvalandį, tuo pačiu patirsite smagią pasivažinėjimo patirtį!

Pasivažinėjimas su karieta iki jūros
Tai ilgiausias žygis su karieta kurį mes šiuo metu galime pasiūlyti. Kelionė į Šventąją pro Butingę, užtrukti gali net iki 3 valandų, nes nenorime, kad žirgai persidirbtų. Šio žygio metu vadeliotojas papasakos Jums apie fryzų veislės žirgus, važinėjimą karieta, šalia esančias lankytinas vietas ir kitus įdomius dalykus.

Karieta vestuvėms
Norite išskirtinės šventės, kurią širdyje nešiositės visą likusį gyvenimą? Balta karieta puikiai tiks bet kokiai progai!

Vestuvės turi atrodyti prabangiai!
Patapk visų dėmesio centru, važiuodamas balta, vestuvine karieta. Tai reginys kuris nepralenks nei vieno akių. Treniruoti žirgai leis Jums pravažiuoti bet kokiu maršrutu – mėgstamiausio parko takeliais, pažinties vietoje, miesto centre, o gal iki bažnyčios ar į šventės vietą – pasirinkimas Jūsų!

Karieta fotosesijoms arba reklamai.
Norite svajonių fotosesijos su žirgais ir karieta? Suteiksime jums šią galimybę. Taip pat, siūlome filmuoti reklaminius klipus su karieta ar fryzų veislės žirgais!

Žygiai su žirgais
Svajojate pajusti ką reiškia lėkti laukais, bristi upėmis, žygiuoti miškais ant žirgo nugaros? O gal šuoliuoti paplūdimio pakrante nuostabaus grožio žirgu? Galime išpildyti šią svajonę, jums reikės tik drąsos ir stiprybės, leidžiantis į šį neįprastą nuotykį.
Vienos dienos žygyje įveiksite 30-45 kilometrų atstumą (priklausomai nuo pasiruošimo lygio).

Raitelius skirstome į grupes: pradedančiųjų ir patyrusių raitelių (pradedančiųjų tempai lėtesni, mažiau riščios, zovados, o pažengusių tempas kur kas greitesnis, daug riščios, zovados).

Susisiekite Su Mumis

Susisiekite Su Mumis